خاک برداری

خاک برداری

وب سایت تخریب ساختمان : در این مقاله توضیحاتی درمورد خاک برداری خدمت شما عزیزان عرض خواهیم کرد.

نازلترین قیمت خاک برداری

اولین قدم توضیح خاک برداری است که بصورت کلی به چه پروسه ای خاک برداری می گویند و چرا این پروسه انجام می شود، همان طور که می دانید هر ساختمانی که بخواهد ساخته شود برای شروع ساخت و ساز احتیاج به زیر سازی و مقاوم سازی از پایین دارد، پروسه خاک برداری برای مقاوم سازی ساختمان می باشد که ساختمان بر روی پی قوی ساخته شود تا در مقابل زلزله و دیگر اتفاقات مقاوم تر باشد.

خاک برداری

خاک برداری در تهران

البته مقدار خاک برداری به زمینی که در آن خاک برداری می شود نیز بستگی فراوان دارد، مثلا در محوطه های کوهستانی که معمولا زیر ساختمان سنگ های بسیار محکم وجود دارد، احتیاج به خاک برداری زیادی نیست، خاک برداری معمولا تا زمانی انجام می شود تا به خاک محکم برسیم تا بشود فندانسیون را روی آن اجرا کرد.

خاک برداری

خاک برداری قیمت مناسب

یک ساختمان مقاوم قطعا باید زیر سازی و پی بسیار قوی داشته باشد به همین دلیل هر چه تعداد طبقات یک ساختمان بخواهد بیشتر شود قاعدتا مقدار بیشتری باید خاکبرداری انجام شود تا پی ساختمان قوی باشد.

عملیات خاک برداری

البته در خیلی از موارد هم خاکبرداری زیاد انجام می دهند تا از زیر ساختمان بعنوان پارکینگ و یا انباری و حتی ساخت استخر استفاده شود و ساختمان برای این موارد جای لازم را داشته باشد.

خاک برداری

قیمت خاکبرداری

قیمت خاکبرداری به موارد زیادی بستگی دارد برای مثال منطقه ای که ساختمان می خواهد در آن بنا بشود خاک آن چه نوعی است و چه مقدار می خواهید خاکبرداری انجام شود، به همین دلیل برای بدست آوردن قیمت خاکبرداری میبایست همکاران ما به محل ساختمان شما بیایند تا با ارزیابی نوع خاک و بقیه موارد قیمت نهایی خاک برداری را به شما اطلاع بدهند. برای اطلاعات بیشتر بصورت مستقیم با ما در تماس باشید.

خاک برداری

اصول خاک برداری

عملیات خاکبرداری در یک زمین بسیار مهم می باشد و حتما باید بصورت اصولی انجام شود تا به ساختمان های همسایه محل شما صدمه ای وارد نشود، در هر زمینی نسبت به نقشه و مقداری که می خواهید از سطح زمین پایین بروید احتیاج به استفاده یک نوع از خاک برداری هست و همچنین نسبت به جایی که محل خاکبرداری هست می توان روش های دیگری استفاده کرد مثلا روش سپرکوبی در مناطق خارجی شهر استفاده می شود زیرا این روش آلودگی صوتی زیادی دارد و در محیط های شهری اصلا مناسب نیست.

انواع خاکبرداری

خاکبرداری روش ها و انواع مختلفی دارد که معمولا کارشناسان پس از بررسی منطقه، نوع خاک و دیگر عوامل یکی را برای اجرای و شروع کار خاکبرداری استفاده می کنند.

مراحل خاکبرداری ساختمان

قیمت خاک برداری متر مکعب

برای اطلاع از قیمت خاک برداری لطفا با ما تماس بگیرید.

تخریب ساختمان

خاک برداری پروسه ای بعد از تخریب ساختمان

به طور کلی اگر بخواهیم به صورت ساده خدمت شما عرض کنیم باید بگوییم که گود برداری و خاک برداری ؛ برداشت خاک های محل مورد نظر ، پی ساختمان ، ایجاد کردن فضای خالی برای قرار گیری تاسیسات فنی و … است که به انجام کار هایی که به وسیله دستگاه ها و ماشین آلات مختلف صورت می گرد و ما برای انجام این کار کمک می کند عمل خاک برداری می گویند.

در بسیاری از موارد و در حین انجام خاکبرداری و گود برداری با مشکلاتی نظیر آب های زیر زمینی و یا آب هایی به صورت سطحی بوده مواجه می شویم که در این مراحل باید با رعایت نکات ایمنی اقدام به زهکشی نمود و دیواره های گود را باید حفاظت شود.

در مواقعی که بارش باران شدید بوده کار ها و عملیات های اجرایی را تا اتمام بارش باران و مساعد شدن شرایط متوقف می کنند تا در حین انجام عملیات های اجرایی مشکلی برای کارگران و دستگاه ها و ماشین های اجرایی پیش نیاید . وظیفه پیمانکار مدریت و حفاظت و در نظر گرفتن این عوامل می باشد تا در حین اجرای پروژه با مشکلی رو به رو نشوند ، از دیگر وظایف پیمان کار این موضوع است که باید دقت داشته باشد و تاسیساتی نظیر لوله های آب و کابلهای برق و … را به دقت زیر نظر داشته تا در حین عملیات خاک برداری به آنها آسیبی وارد نشود و عملیات با درجه ایمنی بالا پیگیری شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید بصورت مستقیم با ما در تماس بگیرید.

گروه تخریب ساختمان عباسی با بیش از ۲ دهه سابقه در حوزه تخریب و گود برداری در خدمت شما عزیزان می باشند.

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز این صفحه
Author Rating
51star1star1star1star1star
تماس با ما