مراحل تخریب ساختمان

مراحل تخریب ساختمان

در روش های مختلف تخریب ساختمان مراحل تخریب ساختمان متفاوت از یکدیگر بوده، در ای مقاله می خواهیم روش های مختلف و مراحل تخریب ساختمان را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

تخریب ساختمان عباسی با بیش از ۱۵ سال سابقه در حوزه تخریب انواع ساختمان ها، آماده همکاری با همشهریان عزیز تهرانی می باشد.

مراحل تخریب ساختمان در روش تخریب بالا به پایین دستی

روش تخریب بالا به پایین را می توان قدیمی ترین روش تخریب دانست در این روش که از سقف بالاترین واحد شروع شده و تا سطح زمین ادامه پیدا می کند، ترتیب خاصی وجود دارد که در هنگام تخریب باید به آن ها توجه کرد، البته این ترتیب ها در حالت های مختلف نسبت به وضعیت ساختمان می تواند متفاوت نیز باشد.

مراحل تخریب ساختمان

۱- در اولین مرحله کلیه سازه های پیش آمده از ساختمان مانند، سایبان ها، ایوان ها و همچنین بخش های متصل به دیوارهای خارجی باید ابتدا تخریب شود.

۲- در حین تخریب میبایست کف کلیه اتاق ، تاسیسات آسانسور و همچنین مخازن آب در ارتفاع، باید به ترتیب بالا به پایین تخریب شوند.

۳- تخریب دال های کف باید از دهانه های میانی شروع شود و سپس به سمت تیرهای تکیه گاه ادامه یابد.

۴-  تیرهای کف باید به ترتیب از تیرهای جلو آمده شروع شود پس از آن تیرهای ثانویه و در انتها نیز از بالا به پایین تیرهای اصلی برداشته شوند.

مراحل تخریب ساختمان در روش تخریب بالا به پایین مکانیکی

در این روش نیز مراحل مانند روش بالا می باشد با این تفاوت که در این روش از وسایل مکانیکی بجای نیروی انسانی استفاده می شود. در این روش ابتدا وسایل مکانیکی تخریب را با استفاده از جرثقیل به بالای ساختمان و یا محلی که می خواهد تخریب شود منتقل می کنند و وسایل مکانیکی شروع به تخریب ساختمان از بالا می کنند.

البته این روش بسیار دشوار و خطرناک است و پیمانکار باید تجربه کافی برای انجام این کار را داشته باشد. در این روش اضافه بر مراحل روش قبل برای پایین آمدن وسایل از هر طبقه باید رمپ آماده شود تا ماشین ها بتوانند طبقه به طبقه پایین بیایند تا به همکف برسند.

در مقالات بعدی به روش ها و مراحل تخریب ساختمان اشاره خواهد شد.

جستجوهای مربوط به مراحل تخریب ساختمان

آیین نامه تخریب ساختمان

قیمت تخریب ساختمان

روش های نوین تخریب ساختمان

ایمنی در تخریب ساختمان

روش تخریب دیوار

گوی تخریب

پیمانکار تخریب ساختمان

تخریب ساختمان با بیل مکانیکی

Visit wujiylpto.com for more information

Summary
Review Date
Reviewed Item
امتیاز این صفحه
Author Rating
51star1star1star1star1star
تماس با ما